Zapadła decyzja o wdrożeniu 5s i co dalej? Zrobimy to sami czy ktoś nam pomoże? Ile mamy na to pieniędzy, ile czasu to zajmie..? Czy zrobimy to dobrze..? Te i inne pytania pojawiają się przy każdej większej zmianie, a taką jest również wdrożenie 5S. Ile firm tyle sprawdzonych dróg do celu. Dlatego należy rozważyć dostępne opcje i wybrać najlepszą.

To może firma konsultingowa?

Współpraca z firma konsultingową w jakimkolwiek zakresie ma niewątpliwie wiele zalet. Cenne jest odmienne od dotychczasowego podejście do problemu. Często trudno jest we własnych szeregach mieć ekspertów w wielu dziedzinach. Warto także uczyć się na czyjś błędach, a doświadczony i dobry konsultant doskonali także swoje praktyki na podstawie historii klientów.Każdy medal ma dwie strony. Konsulting niesie ze sobą ryzyko krótkotrwałego efektu wprowadzonych zmian, czyli efektu “nowej miotły”. Dzieje się tak między innymi z powodu ludzkiej natury. Wszak mało kto lubi, jak ktokolwiek wchodzi w nasz obszar z zewnątrz i komentuje dotychczasowe dokonania. Tak właśnie może być odbierane wsparcie firmy zewnętrznej przez pracowników firmy.

Najwygodniejsze ubranie jest szyte na miarę.

Tak samo jest z systemem jakości czy jakimkolwiek innym narzędziem zarządzania: można dostarczyć firmie gotowe rozwiązanie, lecz lepiej jest “skroić” narzędzie na miarę firmy. Można także samodzielnie zdobyć wiedzę z nowego tematu: czytając lub uczestnicząc w szkoleniu. Jednakże obie formy będą obejmować zdobycie wiedzy uniwersalnej, gdyż trudno jest dopasować materiał do potrzeb każdego odbiorcy.

Kaizenowa hybryda

Program wdrożeniowy 5S w 5 dni to hybryda: połączenie konsultingu wraz z samodzielnym wdrożeniem na podstawie zdobytej wiedzy. W jednym miejscu jest dostępny komplet wiedzy i materiałów na temat 5S oraz zdalne wsparcie doświadczonego konsultanta w trudniejszych momentach wdrożenia. Dzięki temu programowi firma samodzielnie tworzy swój 5S, angażuje w to pracowników. Celem jest uzyskanie dobrych wartości na dłużej.
5S w 5 dni wdrożenie